Profil

Podnikat jsem začal v roce 1992 s jednoduchým předmětem činnosti - převažovalo otevírání zabouchnutých a zamčených dveří. Zájem byl velký a brzy jsem začal spolupracovat s jinými zámečníky a poté přijal i prvního zaměstnance.

Úvahy o otevření prodejny urychlila manželka, jíž se očividně nelíbil sklad zámků a jiného zboží místo ložnice. Přesto obětavě zvedala telefony a vyřizovala veškeré zakázky, což přetrvalo dodnes také díky tomu, že získala dokonalý přehled o zámcích a systémech otevření či zabezpečení dveří. V roce 1994 jsem na ¬ižkově v úsporných podmínkách se starými pulty a vlastnoručně vyrobenými regály otevřel též obchod, koupil na splátky první stroj na výrobu klíčů a začal vyrábět patentní klíče. Rozšíření o další typy již vyžadovalo značné náklady na strojní zařízení a velkou trpělivost se zaučením obsluhy, aby byla schopna pracovat odborně a zručně a jednat na patřičné úrovni se zákazníkem. Dnes jsme schopni vyrobit takřka každý klíč, třeba i ke starodávným zámkům.

Brzy přišla na řadu i výroba klíčových systémů, které si zákazníci velmi oblíbili a dnes jsou ve firmách běžnou výbavou. Časté otevírání a opravy dveří po vloupání a rostoucí počet těchto případů mě přiměl zabývat se zabezpečením, které by lépe odolalo zlodějům. Zpočátku jsem dodával a montoval bezpečnostní dveře, ale brzo jsem zistil, že to chce něco odolnějšího a levnějšího, a tak jsem začal montovat bezpečnostní systémy na trezorový klíč a dveře zpevňovat oplechováním. Dodnes jde o velmi žádané a cenově dostupné řešení.

Svou firmu vedu cestou důrazu na kvalitu, raději méně zakázek, ale na prvotřídní úrovni. Soustředění na kvalitu a profesionalitu většina našich zákazníků ocenila. Další naší výhodou oproti konkurenci je nonstop servis a též schopnost a hlavně ochota provádět drobné práce, které jiní odmítají jako nezajímavé a málo ziskové. Novou službu pro zákazníky je úschovna klíčů v našem trezoru a připravujeme otevření internetového obchodu.